10 hlavních rozdílů mezi bohatými a chudými

10 hlavních rozdílů mezi bohatými a chudými

10 hlavních rozdílů mezi bohatými a chudými

Byl jsem bohatý a byl jsem i chudý. Znám obě strany velmi dobře.

Vyrůstal jsem chudý, věděl jsem, že jsem chtěl být bohatý. Ve věku 24 let jsem získal svůj první milion dolarů. Vydal jsem se na dlouhou cestu a celou věc studoval celý svůj život. Časem jsem zjistil, že pokud neprosperujete, žijete v chudobě.

Bohatství je volba, kterou musíme všichni udělat. Bill Gates kdysi řekl: "Není tvoje chyba, když jsi se narodil chudý, ale je to tvoje chyba, když zemřeš chudý." Není žádný důvod, proč bys měl žít v chudobě. Bohatství na tebe čeká, ale musíš se rozhodnout, jestli ho chceš ve svém životě.

Zde je 10 hlavních rozdílů mezi bohatými a chudými lidmi:

 

1a. Chudí lidé jsou skeptičtí

Zřetelně si pamatuji svého bývalého spolupracovníka, který říkal: "Mechanici jsou zloději! Vždycky hledají slabé lidi. Budou vám účtovat, když se nedíváte!" Myslel si, že každý chce jeho peníze a že všichni se snaží o to, aby ho o ně připravili.

 

1b. Bohatí lidé věří

Překvapivě, velké množství bohatých lidí, když opouští své auto a dům, nechávají dveře otevřené. Naopak v oblastech chudoby zjistíte, že toto chování je velmi nepravděpodobné. Bohatí lidé mají tendenci důvěřovat těm, se kterými se setkávají (v rozumné míře), a dávají ostatním příležitost být sami sebou.

 

2a. Chudí lidé hledají chyby jinde

Lidé, kteří jsou chudí, vždy hledají problémy místo řešení. Nakonec obviňují své prostředí, okolnosti, práci, počasí, vládu a udělají rozsáhlý seznam ospravedlnění, proč nemohou být úspěšní.

 

2b. Bohatí lidé hledají úspěch

Bohatí lidé chápou, že vše se děje z nějakého důvodu. Podnikají přímé kroky a dělají velké věci. Odkládají veškeré výmluvy a dělají to, co je třeba udělat.

 

3a. Chudí lidé dělají předpoklady

Pokud jde o poznání pravdy, chudí lidé často dělají předpoklady. Pokud chtějí oslovit celebritu, mohou říkat: "Pravděpodobně nemá čas se mnou mluvit" Místo toho, aby si ověřili fakta nebo položili otázky, nikdy nedělají opravdový pokus, pokud jde o získání toho, co Chtějí.

 

3b. Bohatí lidé kladou otázky

Mnoho bohatých lidí se zeptá: "Co kdyby?" Například: "Co kdybych napsal e-mail prezidentovi a on odpověděl?" Když si začnete klást otázky, ušetříte spoustu potíží. Síla je v rukou těch, kdo kladou správné otázky.

 

4a. Chudí lidé říkají: "Oni"

V obchodě s potravinami prodavačka u regálu řekla: "Nikdy nemají otevřených dost pokladen. Nevím, co dělají špatně." Tato žena samozřejmě nemá žádnou odpovědnost za svou práci. Úplně se oddělila od práce, která ji živí.

 

4b. Bohatí lidé říkají: "My"

V jedné z mých oblíbených restaurací říkali: "Velmi nás těší, že vaříme naše steaky ve skutečném ohni." Ten pocit pýchy a vlastnictví - od té doby podnik všude doporučuji. Samozřejmě že, budete bohatí, když investujete více do toho, čemu věříte.

 

5a. Chudí lidé chtějí jít nejlevnější cestou

Kdysi jsem nakupoval s kamarádkou, která chtěla nakupovat jen nejlevnější oblečení. Spěchali ke schránce a vyzdvihovali oblečení, které vůbec nechtěly, ale nakonec kupovali kvůli "dohodě". Bohužel, nakonec skončili, když je nezbavili, protože si jen koupili cenu.

 

5b. Bohatí lidé chtějí nejlepší cestu

Bohatí lidé budou jít navíc, aby našli kvalitní materiál. Oni se neomezují na cenu a často vyhledávají službu při nakupování. Bohatí lidé chtějí organizované služby a nebudou se vyrovnávat s položkami, které jsou bezcenné a nepoužitelné.

 

6a. Chudí lidé si myslí, že peníze jsou důležitější než čas

Miliony lidí po celém světě obchodují s drahocenným časem za peníze. Dostanete zaplaceno 5000 korun, ale nemůžete získat zpět 20 hodin. Nicméně, většina lidí obchoduje čas za peníze a nikdy si kvůli tomu neuvědomuje svůj skutečný potenciál.

 

6b. Bohatí lidé vědí, že čas je důležitější než peníze

Bohatí lidé nikdy neobchodují čas za peníze. Navíc hledají zkušenosti, které dramaticky mění jejich životy. Jejich kariéra je více zaměřena na to, co milují a pomáhají druhým, a neřeší, že občas dostanou menší výplatu.

 

7a. Chudí lidé jsou soutěživí

Když chudý člověk vidí příležitost, zjistí, jak to ostatní dělají a napodobuje je. Nejčastěji nikdy nezvažují jiný způsob, jak to udělat. Místo toho se věří, že dělat to, co dělají ostatní, je to nejlepší, co mohou udělat pro sebe.

 

7b. Bohatí lidé tvoří

Moji bohatí sousedé byli rozčarováni, když zjistili, že jejich Porsche nemůže mít ten přesný odstín zelené, který by chtěli. Místo toho se rozhodli, že si nechají postavit své zelené Porsche s nebývalými specifikacemi. Nikdy jsem neviděl takovou věc!

 

8a. Chudí lidé si stěžují, odsoudí a kritizují

Většina chudých lidí se naučila být chudými od svých předchůdců. Jejich rodinní příslušníci je přiměli k tomu, aby věřili, že všechno je "špatné" místo správné.

 

8b. Bohatí lidé chválí a užívají si své požehnání

Bohatí lidé vědí, že mají mnoho privilegií a neberou je za samozřejmé. Díky jejich dárkům, lásce a poměrům jsou schopni vytvářet více. Co je chváleno, to prosperuje.

 

9a. Chudí lidé hledají amatérskou radu

Často poslouchají názory ostatních a vyžadují souhlas od známých. Věří téměř všemu, co slyší, aniž by zpochybňovali autoritu. Jakmile jsou spokojeni s odpovědí, přijmou názory jako fakta.

 

9b. Bohatí lidé vyhledávají odborné rady

Ti, kdo jsou bohatí, se naučili myslet sami. Pokud nemohou na něco přijít, hledají odborné rady. Obvykle platí za radu a jsou jim poskytnuty různé možnosti.

 

10a. Chudí lidé mají velké televizní přijímače

Chudí lidé potřebují spoustu času na to, aby odpluli k sporadickým obrazům, nad kterými často nemají žádnou kontrolu. Využívají svůj volný čas, aby se vyhnuli uměleckému myšlení a sledují televizi, o které se domnívají, že je to "zábava".

 

10b. Bohatí lidé mají velké knihovny

Bohatí lidé jsou vzdělaní a přečetli hodně knih. Využívají své znalosti způsobem, který jim pomáhá a usilují o to, aby se dostali do své mysli a aby pochopili sebe, ostatní a svět, ve kterém žijí. Ve skutečnosti, jak se v průběhu let vaše osobní knihovna zvětšuje, zvětšuje se i váš domov.

Chcete-li získat skutečný pohled na to, jak se stát bohatým, musíte studovat bohaté lidi. Koneckonců, stanete se tím, co studujete. Pokud jste v současné době obklopeni lidmi, kteří ještě nejsou bohatí, stačí dělat opak toho, co dělají. Brzy budete schopni dosáhnout svých snů!

 

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek