Deset věcí, které ženy rády dělají samy

Deset věcí, které ženy rády dělají samy

Není žádným tajemstvím, že někdy všichni rádi trávíme čas úplně sami - bez rodičů, dětí, bez nikoho. Je toho tolik, co můžeme udělat o samotě! Naše představivost skutečně nezná hranic.

Ale co ženy dělají jinak než muži, když mají trochu času pro sebe?

1. Jí všechno, co chtějí
Přiznejte to, dámy - jsou chvíle, kdy podstupujete nutkání sníst celou čokoládovou tyčinku. Sama. Bez toho, abyste musely oddělovat kousky pro vaše věčně hladové malé děti. Žena nemůže vypít celou krabici džusu. Vždycky se najde někdo, s kým se musí rozdělit. Může tak učinit pouze, když je sama doma a všechno to lahodné občerstvení je jen její a její.

2. Sledují hloupé televizní pořady
Jsou chvíle, kdy žena cítí, že se dívá na televizní pořad, jehož sledováním se nebude chlubit. Děti to nezajímá a muž si bude myslet, že tím jen ztrácí čas. Mír a klid přijde do domu, až když otec odvede děti na procházku, pak má žena konečně čas si vychutnat své oblíbené televizní pořady.

3. Poslouchají hudbu, zpěv a tančí
Když nikdo nikde není, spousta žen si myslí: Hurá! Mohu dát konečně Beyoncé, Taylor Swift nebo One Direction na plné pecky (nebo téměř plné pecky - není třeba dráždit sousedy), běhat kolem domu a tančit. Protože není nad to, se jednou za čas pořádně vybláznit.

4. Užívají si okamžik
Nepochybujeme, že láska, kterou dostáváme od našich partnerů a dětí, plní naše srdce nekonečnou radostí a štěstím. Všechny ženy však musí přiznat, že potřebují nějaký čas samy pro sebe, třeba alespoň 20 minut samoty denně, kdy je nikdo netahá za rukáv a na nic se neptá.

5. Dávají si luxusní koupel
Představte si to: bubliny, hydratační masku a relaxační hudbu. Nikdo vás bezdůvodně neobtěžuje, ani vás nevyhání z koupelny. Prostě úžasné! Která žena by mohla říci ne?

6. Čtou časopisy nebo knihy, na které neměly čas
Právě teď je příležitost utřít ty centimetry prachu z jejich oblíbeného románu, ponořit se do pohovky a přečíst si jeho obsah - prakticky všechny ženy to rády dělají, když za sebou zavře poslední osoba dveře.

7. Sednou si na gauč déle než pět minut a vychutnávají si pocit čistoty
.... který bude pryč v okamžiku, kdy se vrátí zbytek rodiny! Všechny ženy (a všichni rodiče obecně) chtějí, aby tato krátká doba klidu a ticha trvala co nejdéle.

8. Dělají věci doma bez pomoci
Někdy děti chtějí pomáhat mamince s domácími pracemi, což je skvělý způsob, jak se mohou něco naučit. Nicméně žena chce jenom uvařit, umýt nádobí a vrátit se ke svému životu. Ikdyž pomáhají, děti zůstávají hlavním zdrojem nepořádku a potíží - nevyhnutelně něco rozlévají a rozbíjejí. Samozřejmě, že milujeme naše děti, ale ...

9. Jdou nakupovat, aniž by musely spěchat nebo hlídat děti
Výlet do samotného nákupního centra bez partnera a dětí je pro mnoho žen jako útěk z vězení. Cítí se naprosto bezstarostně. Mohou si vybírat a zkoušet oblečení tak dlouho, jak chtějí, aniž by neustále kontrolovaly hodinky. Jaký radostný pocit!

10. Spí
Spánek v jakékoliv pozici je ztělesněním potěšení. Není třeba nic říkat!

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek