9 rad, jak neztratit klíče, telefon, peněženku nebo něco jiného

9 rad, jak neztratit klíče, telefon, peněženku nebo něco jiného

Když spěcháte, nechcete strávit 10 minut hledáním svých věcí. Zde je návod, jak přestat plýtvat časem na zbytečné hledání.

1. Dávejte všechno na své místo
Jedním z důvodů, proč se věci ztrácejí, je to, že nemají své stálé místo. Chcete-li zabránit ztrátě klíčů nebo kabelky, označte zvláštní místo, kam je budete každý den při příchodu domů dávat. Může se jednat o misku na pultu nebo o háček u dveří. Tím, že si na toto místo zvyknete, budete přesně vědět, kde hledat, když předmět budete potřebovat. Ostatní členové vaší domácnosti si také zvyknou na využití tohoto vyhrazeného prostoru a pokud náhodou najdou předmět mimo své obvyklé místo, vrátí ho. Organizační zóny jsou jednoduchý, ale velmi efektivní způsob, jak vypátrat nejpoužívanější objekty.

2. Zbavte se nepořádku
Méně nepořádku ve vašem domě = méně "úkrytů" pro chybějící věci. Pokud udržujete dobře organizovaný domov, je snadné objevit nějaký objekt mimo jeho místo. Minimalizovat hromady papírů, sbírky různých položek, jako jsou hračky nebo kancelářské potřeby, pomůže zkrátit čas potřebný k nalezení vašich chybějících předmětů.

3. Vyprávějte své činy
Podle Michaela Solomona, autora nápovědy o tom, jak najít ztracené objekty, si do podvědomí umístíte položku, která vám pomůže nastavit připomenutí pro příště, když ji hledáte, zvláště pokud je to dočasné místo. Řekněte nahlas, že "jízdenka na vlak je na poličce v předsíni" a vaše podvědomí vám to připomene, až ji budete chtít použít.

4.Používejte technologii
Nyní existuje několik šikovných produktů, které nám pomáhají sledovat naše věci. Tile je BlueTooth zařízení , které lze připojit k některému z mnoha objektů. Pokud ztratíte předmět s připojeným Tile, můžete jej najít na mapě a dokonce zvoní, když se blížíte. Existuje i tenká verze, kterou můžete vložit do peněženky.

5. Nevypínejte zvonění
Telefony jsou běžně nesprávně umístěné položky. Nejjednodušší způsob, jak najít svůj chybějící mobilní telefon, je zavolat z jiného. Ale pokud je vypnuté vyzvánění, je tato strategie zcela zbytečná.

6. "Neztratilo se to, já jsem ztracený!"
Ve své knize Solomon stanovuje 12 principů pro hledání ztraceného předmětu. Argumentuje tím, že když něco hledáme, dostaneme se do paniky a přestaneme jasně přemýšlet. "Problém je s vámi, ne s objektem," říká. Aby jste byli při hledání ztraceného předmětu úspěšní, Solomon navrhuje na chvíli přestat hledat a uvědomit si, že objekt může být přesně tam, kde jsme ho položili.

7. Nezapomeňte na tři body: pohodlí, klid, důvěru
Toto je třetí ze Solomonových principů: Abyste byli v správném stavu pro úspěšné nalezení ztraceného předmětu posaďte se a zhluboka se nadechněte. Klid je také klíčovým faktorem, takže si udělejte šálek čaje nebo jen čekejte, dokud panika nepřejde. Konečně, abychom našli ztracený objekt, musíme mít důvěru v naše schopnosti. Bez toho bychom se příliš snadno vrátili zpět do stavu frustrace. "Pokud nedosáhnete tohoto stavu mysli, ani nezačínejte hledat," říká Šalomoun.

8. Hledejte chytře
Pokud budete ve správném stavu, jak je uvedeno v bodě 7, bude hledání snazší. Naplánujte, jak budete předmět hledat. Namísto zběsilého pobíhání postupujte systematicky pokoj po pokoji, počínaje místem, kde si pamatujete, že byl předmět naposledy. Ujistěte se také, zda není na svém místě, pro případ že si nepamatujete, že jste ho vrátili, nebo že někdo jiný ve vaší domácnosti ho vrátil zpět. Opakujte své kroky od doby, kdy jste viděli předmět naposledy. Neztrácejte čas místy, o kterých víte, že na nich objekt není.

9. Zapamatujte si zónu Heuréka
Podle Solomona jsou ztracené objekty většinou nalezeny v rámci toho, co označuje jako zónu Heuréka, definovanou jako půlmetrový poloměr správného umístění objektu. Možná jste ztratili knihu, která se posunula ze svého místa na polici, protože byla nahrazena jinou. Možná, že kočka shodila vaše oblíbené pero z vašeho stolu a to se valilo dál.

Ztráta věcí může být událostí vyvolávající paniku, ale přijetím náležitých opatření a následným nastaveným plánem můžete eliminovat velké množství stresu a najít potřebné předměty s velkým úspěchem.

Zdroj: www.rd.com

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek