15 věcí, které by se měly vyučovat ve škole

15 věcí, které by se měly vyučovat ve škole

Škola vás naučí mnoho základních věcí, které budete potřebovat, abyste mohli být opravdu úspěšní během vašeho života, včetně matematiky, angličtiny, vědy, disciplíny a socializace. Ale ne všechno, co byste měli vědět, je napsané na tabuli.

Zde je uvedeno 15 základních životních dovedností, které určují, zda budete úspěšní, ale nejsou součástí typického školního vzdělávacího programu, ačkoli by opravdu měly být.

15. Objevení podvodu
Obecně platí, že školy nemají tendenci učit děti o tom, jak poznat podvodníka a nechat se alespoň jednou obrat je v současné době jediným způsobem, jak se dozvědět o neuvěřitelných podvodech, které postihují svět. Zvláště v této době, kdy se tolik lidí může schovávat za tváří internetu. Vedení studentů k tomu, aby zjistili podvod, jim umožní klidnější cestu životem.

14. Vyjednávání
Ve většině učebnách je velmi málo prostoru pro vyjednávání. Je to opravdu škoda, protože když vstoupíte do velkého, špatného světa dospělosti, schopnost vyjednávat je životně důležitá, aby vám pomohla dostat vás z některých velmi nepříjemných situací. Strategie vyjednávání jsou obzvláště užitečné ve světě podnikání a výuka dětí, jak zvládnout tuto dovednost od mladého věku, může být pro pozdější život užitečná.

13. Sebeobrana
Nikdy o tom není dobré přemýšlet, ale to nezastaví skutečnost, že na světě jsou depresivně vysoká množství nebezpečných lidí, kteří by se jednoho dne mohli zaměřit na vás osobně z mnoha důvodů. Chcete-li zůstat v bezpečí, je důležité se naučit základům sebeobrany - a to jak co se týče schopnosti chránit se prostřednictvím řečového i fyzického umění, kdykoli k tomu dojde. Sebeobrana je nedílnou součástí života a vědět, jak se uchránit před zlem světa, může zvýšit vaši důvěru, udržet vás šťastným a umožnit vám žít velmi úspěšný život.

12. Duševní zdraví
Z větší části je dnešní mládež do značné míry udržována v nevědomosti o specifikách duševního zdraví a problémy, jako jsou deprese, jsou velmi špatně pochopeny. Ve všech školách je potřeba vysoce kvalitní vzdělání v oblasti duševního zdraví, aby se všichni mohli dozvědět o znepokojivých situacích v mysli.

11. Socializace a vytváření sítí
Správa svého profilu na internetu je v dnešní době mnohem víc než mít na Facebooku vysoký počet "lajků". Může to být rozdíl mezi nabídkou úžasné pracovní příležitosti a čelení nekonečnému počtu odmítnutí. Udržování vašeho online vystupování v profesionální podobě a pod kontrolou přiměje potenciální zaměstnavatele, aby uznali Vaši zralost. Školy by skutečně měly učit umění a disciplínu k tvorbě vaší jedinečné internetové identity.

10. Krizové situace a první pomoc
Základní první pomoc by měla být vyučována v pravidelných intervalech v každé škole v každém věku. Věda neustále hledá nové způsoby, jak léčit lidi, a některé staré techniky dýchání, které jste viděli v televizi, když jste byli děti, jsou nyní považovány za archaické a dokonce i nebezpečné. Včasná, okamžitá reakce na krizové situace a výuka první pomoci ve školách může pomoci, pokud někdy v budoucnu nastane vážná situace.

9. Opravy domácností
Když zestárnete, zjistíte, že je absolutní nutnost provádět základní opravy domácnosti. Je jen několik málo horších pocitů než když stojít bez jasné představy, jak opravit zařízení, které se vám porouchalo. Několik základních výukových programů v běžné údržbě domácnosti by se mohlo ukázat jako nesmírně účelné, pokud jde o stěhování do prvního domova.

8. Sebehodnocení
Být tvrdý na sebe a uznat to, v čem jste skutečně dobří, stejně jako to, v čem tak dobří nejste, je pravděpodobně jedním z nejnáročnějších aspektů života. Jen málo lidí to skutečně dokáže. To chce praxi a schopnost vyrovnat se s tím, co potřebujete zlepšit. Může to z vás udělat mnohem lepší osobu ve všech ohledech vašeho života.

7. Rovnováha
Škola vás oprávněně doporučuje, abyste tvrdě pracovali na zdokonalení svého akademického výkonu, ale to, co skutečně neučí, je schopnost vyvážit váš život tak, abyste dosáhli vysoké úrovně uspokojení v každém ohledu - od klidného rodinného času až po práci, K účasti na radostných večerech se svými přáteli. Dosažení velkého pocitu rovnováhy je nejdůležitější k tomu, abychom mohli žít šťastný život.

6. Vaření
Existuje několik důvodů, proč tolik univerzitních studentů žije celé studium na nudlích. Peníze samozřejmě jsou faktorem, ale je to také kvůli tomu, že velmi málo mladých dospělých má nějakou skutečnou zkušenost s vařením. Vaření je dovednost, která může zapůsobit na přátele, šéfy a hlavně i udržet se v dobrém zdravotním stavu. Samozřejmě existují kurzy vaření ve školách, ale i jen malý důraz na některé chutné a zdravé recepty by mohl mít za následek to, že by se děti v době, kdy by létaly z hnízda, mohly přeměnit na úžasné kuchaře.

5. Vypořádání se s krutou realitou
Jednoduše řečeno: život není fér. Pokud to očekáváte, budete zklamáni. Někdy se daří, jindy ne. Když se naučíte vypořádat se s krutou realitou, budete schopni žít šťastně, aniž byste podléhali velkým stresům, které vám život může tak krutě připravit.

4. Peníze nejsou všechno
Je úžasné mít dobře placenou práci, velký dům a krásné auto na vaší příjezdové cestě. My to víme, protože to je to, co škola bubnuje do naší hlavy od prvního dne. Jedná se o jednoduchou rovnici: tvrdá práce ve škole = lepší výsledky = lepší vyhlídky = více peněz. Ale peníze nejsou štěstí. Naopak, peněžní prostředky mohou být skutečně toxické, pokud se s nimi zachází špatně. Bohatství a štěstí jsou dvě velmi odlišné věci a školy by měly vědomě usilovat o to, aby to žákům dostaly do hlavy ještě předtím než opustí nižší ročníky.

3. Poučení z chyb
Někteří učitelé jsou naprosto výjimeční, když se zabývají dětmi, kteří bojují dokonce i s nejjednoduššími úkoly. Ovšem učení se z chyb není vlastně tím, o čem je škola. Ne, škola se na prvním místě snaží o to, aby děti neselhaly. Dobrá lekce sama o sobě, ale faktem je, že v určitém okamžiku jejich života všichni selžou.

Ale neúspěch není katastrofa, pokud se z něj poučíte. Pochopení toho, co se stalo špatně a proč se něco nepodařilo podle plánu, vám pomůže omezit váš životní styl tak, aby se to příště už nestalo. Přemění vás na silnější a úspěšnější osobu.

2. Odpouštění
Může být složité říct, že někomu odpouštíte. Je dokonce mnohem obtížnější si to skutečně myslet. Učit se, jak nechat hloupé věci jít a pokračovat ve svém životě, může být něco, o čem se diskutuje v s lidmi, kteří se dostali do mimořádně problematických situací. Jinak se však čin odpuštění nevyučuje ve školách po celém světě. Je to proces, který vyžaduje trpělivost a pochopení. Pomůže vám porozumět jiným lidem a udělá vás v životě úspěšnější osobu.

1. Očekávat neočekávané
Možná je trochu těžké to učit, ale každý by měl žít tak, aby se stal úspěšným člověkem. Svět je naprosto nepředvídatelné místo. Je to děsivá myšlenka, ale také zároveň úžasná, pokud jste na to připraveni. Přemýšlejte o tom, že absolutně cokoli, co by mohlo být za rohem, může aktivně zlepšit vaši osobnost a pomoci vám vypořádat se s životem, když se trochu ztíží.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek