Co dělat, když utopíte telefon?

Co dělat, když utopíte telefon?

Je to jedna z našich nejhorších nočních můr. Náhodou jste utopili svůj mobilní telefon ve vaně (nebo ještě horší - v toaletě), nebo jste s ním v kapse skočili do bazénu, nebo Vám telefon zmokl při chůzi v dešti. Záruka se nevztahuje na škody způsobené vodou a o všechny vaše fotografie a konverzace by jste mohli rázem přijít! To samo o sobě stačí k vyvolání malého srdečního záchvatu.

Ale nepanikařte! Máme pro vás dobrou zprávu - nemusí být všechno ztraceno, zde jsou některé tipy první pomoci pro záchranu vašeho utopeného telefonu.

1. Okamžitě jej vyndejte z vody
Víme, zní to jako samozřejmost, ale možná si myslíte, že už je příliš pozdě, a ani nemá cenu spěchat. Na každévteřině však záleží a pokud budete mít štěstí, stále zůstanou uložené fotografie v telefonu.

2. Vypněte jej
Většinou se telefon automaticky vypne, když spadne do vody, ale pokud se tak nestane, neváhejte jej vypnout nebo vyjměte baterii a tím jej vypnete a ochráníte před zkratem.

3. Vyjměte baterii (je-li to možné)
Pokud máte mobilní telefon, který vám neumožňuje vyjmout baterii, například iPhone, přeskočte tento krok. Pokud je však možné baterii vytáhnout z telefonu, neváhejte. Pokud jí odeberete, odříznete zdroj energie a zabráníte dalšímu poškození.

4. Vyjměte SIM kartu, paměťovou kartu a všechny ostatní periferní zařízení.
Odstraňte všechny kryty, které zakrývají mezery a zásuvky v telefonu. Vyčistěte telefon suchým hadříkem z mikrovlákna nebo ručníkem (doporučuje se nepoužívat papír, protože jeho části mohou ucpat mezery telefonu).

5. Vložte jej do vakuového pytle
Tímto způsobem můžete extrahovat všechnu vodu, která je ve slotech a v obtížně přístupných místech. Umístěte telefon do plastového sáčku a vysajte vzduch, čímž vytvoříte vakuový efekt, který Vysaje tekutinu z vnitřních částí telefonu.

6. Vložte jej do misky rýže nebo jiného absorbentu
Ne, to není mýtus. Sušení telefonu kapesníkem vám nedovolí dostat se dovnitř telefonu. Budete potřebovat něco, abyste absorbovali vlhkost... jako nevařená rýže. Vložte telefon a všechny jeho části do misky s rýží a nechte jej tam asi dva dny. Můžete použít i jiné alternativní materiály, které absorbují vodu, jako je například stelivo pro kočky nebo sáčky silikagelu (obvykle se vyskytují v suchých potravinách, vitamínech nebo v krabicích od nových bot).

7. Zapněte jej ... a držte si palce
I když technici varují, že šance na poškození telefonu v případě pádu do vody jsou vysoké, my jsme velmi optimističtí a vždy věříme v pozitivní výsledek.

Je velmi důležité dát telefonu alespoň dva dny na to, aby se vysušil a odolat touze ho zapnout, protože pokud zůstane uvnitř i jen malá vodní částice, veškeré vaše úsilí bude zbytečné. Hodně štěstí!

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek