Jaké domácí práce už mohou dělat Vaše děti?

Jaké domácí práce už mohou dělat Vaše děti?

Například ve dvou letech vám již mohou pomáhat připravit stůl na večeři.

"Prosím," a "děkuji" budou vždycky magická slova, pokud jde o výuku způsobů vašich dětí, ale co takhle pomoc v domácnosti? Domácí práce mají tendenci hromadit se po celý týden a pomoc by se jistě hodila. Dobrá zpráva: Můžete a měli byste dávat svým dětem úkoly, se kterými vám pomohou po celém domě, a to i v případě, že jim jsou teprve dva roky. (Úkoly mají, kromě výuky odpovědnosti, spoustu zdravotních přínosů.)

Ale otázka zní: Jaké druhy práce jsou pro vaše dítě nejvhodnější? S tím Vám pomůže náš graf. Mladší děti by měly získat zodpovědnost při uklízení svých hraček a stlaní svých postelí. Zatímco vaše starší děti zvládnou trochu víc, jako třeba dělat nějakou práci na zahradě nebo pomáhat při večeři. Přestože se vaše dítě po celý den potýká s udržováním své vlastní čistoty, mělo by být stále poučeno o tom, že je důležité, aby i prostor kolem něj byl čistý.

Další tip: Připravte dětem plán. To je naučí, které věci upřednostnit. Například všechny práce musí být provedeny před tím, než odcházejí ráno do školy nebo předtím, než si budou moci hrát se svými kamarády. Čím starší jsou vaše děti, tím větší zodpovědnost jim dejte. Vytiskněte si tento graf a zavěste jej na lednici pro snadný přístup.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek