5 způsobů jak sex prospívá vašemu zdraví

5 způsobů jak sex prospívá vašemu zdraví

Víte, že sex má také mnoho zdravotních přínosů? Zde je přehled některých nečekaných zlepšení zdraví:

 

1. Srdeční onemocnění

Vzhledem k tomu, že srdeční choroby jsou hlavní příčinou úmrtí ve světě, zdravotničtí pracovníci přicházejí s jakýmkoli opatřením ke snížení rizika. Pokud hledáte způsob, jak snížit své riziko, můžete do svého seznamu přidat pravidelný sex.

V jedné studii New England Research Institute vědci zkoumali údaje z období 16 let pro muže ve věku 40-70 let. Zajímavé je, že výzkumníci zjistili, že muži, kteří měli sex dvakrát týdně, snížili riziko onemocnění srdce o 50 procent.

Proč sex snižuje riziko? Za prvé, poskytuje skvělou formu mírného cvičení, pálení kolem 70-100 kalorií za půl hodiny. Můžete jej porovnávat s chůzí po schodech nebo rychlou chůzí, intenzitou, kterou dokonce dokáží zvládnout i pacienti se srdečními chorobami.

Kromě toho sex také snižuje stres, úzkost a frustraci. Bez něj můžete být více podrážděni a tím zvýšit napětí ve vašem těle.

 

2. Imunita

Dalším velkým důvodem, proč si užívat intimitu častěji je, že skutečně posiluje váš imunitní systém. V jedné studii více než 100 vysokoškolských studentů vědci studovali sexuální návyky studentů.

Zjistili, že ti, kteří měli sex 1-2krát týdně, skutečně měli 30% zvýšení svých IgA hladin, což je protilátka důležitá pro ochranu proti cizím látkám.

Zároveň pravidelný sex zvyšuje imunitu u žen, což vede ke zvýšené plodnosti. Podle výzkumu tato imunita vyplývá ze zvýšení počtu T-buněk typu 1 a 2 v těle. Tyto T-buňky chrání před nemocemi a zabraňují tomu, aby imunitní systém útočil na formující embryo a udržuje ženy zdravé a plodné.

 

3. Úleva od bolesti

Když Munsterská univerzita prozkoumala 1000 pacientů s bolestmi hlavy, dospěli k závěru, že u mnoha pacientů s migrénou vede sex k ulehčení nebo odstranění bolesti. Z těch, kteří měli migrény, 60 procent uvedlo, že jim sex ulehčuje od bolesti hlavy.

Migrény nejsou jedinou bolestí, kdy sex pomáhá. Mnoho žen nachází úlevu od menstruačních křečí, když prožívají orgasmus. Během pravidelné každodenní činnosti je děloha uvolněná a podléhá jakékoliv bolesti vyvolané menstruačními křečemi. Během orgasmu však děloha ustupuje při uvolňování endorfinů a poskytuje dočasnou úlevu od bolesti.

Celkově sex dává lidem pocit euforie, uvolňuje endorfiny společně s dopaminem a jinými hormony. Potravinový hormon, dopamin, dokáže zmírnit jakoukoli bolest. Sex však také uvolňuje ty endorfiny, které přirozeně odstraňují pocit bolesti.

 

4. Lepší spánek

Možná jste si všimli, že po sexu často usínáte. Existuje několik důvodů, proč se tento jev stává.

Zaprvé, vědci zjistili, že množství hormonu prolaktin, který způsobuje ospalost, se zvyšuje během sexu.

Současně odborníci dospěli k závěru, že uvolňování oxytocinu snižuje hladinu stresu a jeho doprovodný melatonin signalizuje tělu, že je čas odpočinku. Fyzicky, sex může jednoduše způsobit, že jste také unaveni. Tyto faktory přispívají k pocitu ospalosti, jakmile intimity skončí.

 

5. Rakovina

Zatímco fyzické cvičení a posílení imunity mohou chránit někoho před rakovinou, výzkum ukazuje, že sex snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty u mužů. Vědci z Národního onkologického ústavu zjistili, že muži, kteří jsou vysoce sexuálně aktivní, mají největší prospěch. Odborníci se domnívají, že sex pomáhá udržovat pohyb v prostatě a odstraňovat škodlivé látky, které by mohly později stát za vznikem rakoviny.

Byl také spor o výhodu sexu při prevenci rakoviny prsu u žen. Ať tak či onak, intimita může mít pozitivní účinky na zdraví, které mohou zabránit mnoha nemocem, včetně rakoviny.

Kromě těchto přínosů pro zdraví vám sex může poskytnout lepší spánek a pomáhá vám se uklidnit během stresových období ve vašem životě. Udělejte si častěji čas na sex a budete těžit z výhod lepšího zdraví spolu s posíleným vztahem.

Tento článek se poprvé objevil na webu AskDrManny.com.

 

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek