13 způsobů, jak spálit kalorie bez cvičení!

13 způsobů, jak spálit kalorie bez cvičení!

Líbejte se

Spalování kalorií obvykle není naší hlavní motivací k tomu někoho líbat, ale je dobré vědět, že to má výhody, které neočekáváme. Při líbání můžeme spálit dvě až šest kalorií za minutu. Líbejte se celou hodinu a můžete spálit až 60 dalších kalorií. Zde je dalších 5 přínosů líbání.

 

Posílejte rukou psané dopisy

Klepnutí na tlačítko Odeslat v naší e-mailové schránce neudělá pro náš metabolismus příliš mnoho, ale posílání poštou starým způsobem nám může pomoci ve zdraví. Psaní ručně psaného dopisu, lízání známky, cestování na poštu a stání při čekání v řadě jsou všechny tyto malé pohyby, které se mohou přidat v dlouhodobém horizontu. Studie říkají, že psaní rukou posiluje vaší inteligenci. dětem taky.

 

Žvýkejte žvýkačku

Můžete spálit až 11 kalorií za hodinu při žvýkání žvýkačky (bez cukru). Zákon žvýkání také pomáhá zabránit konzumaci extra svačin, takže je to bonus.

 

Zpívejte ve sprše

Je všeobecně známo, že zpěv je dobrý pro ducha a duši. Uvolňuje endorfiny a snižuje kortizol, což pomáhá snížit stres. Při zpívání také zabírá dech a břišní svaly, což je také důvod, proč při něm spalujeme 136 kalorií za hodinu.

 

Jezte celer

Už dlouho je známo, že celer je tak nízkokalorický, že energie, kterou využijeme k jeho snědení a trávení, je víc než v celeru samotném. Zatímco potraviny s negativním obsahem kalorií jsou většinou pouze zbožné přání, tepelné účinky jídla (počet kalorií, které vaše tělo spálí při jedení) jsou skutečné.

 

Sdílejte jídlo na Instagramu

Jednoduchým používáním aplikace sami o sobě nebudete spalovat kalorie. Ale studie ukazují, že vizuálně dokumentovat vaše jídlo může pomoci snížit celkový příjem. Je to jako časopis o jídle, ale prostřednictvím obrázků. Jedná se o jeden ze způsobů, jak si uvědomit, co jíte, a tím snižovat vaše šance na přejídání.

 

Pijte studenou vodu

Pitná voda je všude kolem a je skvělá pro naše zdraví. Studená voda nám přináší zrychlení metabolismu, protože naše tělesná teplota se musí přizpůsobit k ohřevu kapaliny v našem systému. Pití vody může vést ke ztrátě dalších 70 kalorií za den. Plus, udržování správné hydratace pomůže vašemu tělo fungovat lépe a dá vám vytrvalost pro další cvičení.

 

Zahradničte

O zahrádkaření obvykle nepřemýšlíme jako o činnosti, při které můžeme spalovat kalorie, ale možná bychom měli. Zahradničení má potenciál spálit až 250 kalorií za hodinu.

 

Meditujte

Můžeme skutečně zhubnout, zatímco prakticky stále sedíme? Mezi obrovskými zdravotními přínosy meditace a cvičení mysli je snížení vaší touhy po vysoce kalorických potravinách.

 

Vařte

Příprava jídla často znamená sekání, krájení, míchání a sušení. Provádějte libovolnou kombinaci tohoto programu po celých 40 minut a spálíte 128 kalorií před tím, než podáte svým hostům jídlo. Navíc při nevyhnutelném mytí nádobí jsou spáleny bonusové kalorie.

 

Spěte v chladné místnosti

Udržování chladné ložnice může znamenat rozdíl v našich denních výdajích kalorií. Když naše tělesná teplota poklesne, spálíme kalorie, abychom se udrželi v teple. Podle nového výzkumu je chladno skutečně přínosné pro snížení tělesné hmotnosti.

 

Nakupujte

Naši fitness úroveň můžeme udržet také tím, že se po skončení práce budeme procházet v obchodě s potravinami, během oběda se zastavíme v nákupním středisku nebo se v průběhu víkendu objevíme na farmářském trhu. Chůzí, dokonce i pomalým tempem, spálíme třikrát tolik kalorií, než sezením nebo stáním.

 

Sledujte horory

Sledováním strašidelného filmu spálíte 113 kalorií, protože stimulujete uvolňování adrenalinu. Vyberte film plný hrůzy a dostanete tělo do režimu největšího čerpání krve a tím maximálního spalování kalorií. Odborník na metabolismus Richard Mackenzie řekl: "O tomto uvolnění rychle působícího adrenalinu, které se děje během krátkých výbuchů intenzivního stresu - nebo v tomto případě strachu - je známo, že snižuje chuť k jídlu, zrychluje bazální metabolismus (energie, kterou spotřebujeme při odpočinku) a tím spálíme vyšší hladinu kalorií."

Zdroj: www.rd.com

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek