5 největších přínosů líbání

5 největších přínosů líbání

Líbání je skvělé pro romantické chvilky a stejně tak úžasné pro vaše zdraví.

 

1. Líbání zvyšuje imunitu.

Nedávná studie uvedená v časopise Medical Hypotheses říká, že líbání může zvýšit imunitu ženy vůči cytomegaloviru. Cytomegalovirus, kontrahovaný kontaktem z úst do úst, může způsobit slepotu kojence a jiné vrozené vady, pokud je matka jeho nositelem během těhotenství. Pro dospělé je virus relativně neškodný. Líbání je již dlouhou dobu považováno za způsob, jak si vyměňovat různé bacily a tím posilovat obranyschopnost těla.

 

2. Líbání pomáhá vybrat nejlepšího partnera.

Antropolog Helen Fisher popisuje líbání jako "nástroj pro hodnocení druha". Spousta mozkové kůry se věnuje sbírání pocitů ze rtů, tváří, jazyka a nosu. Z 12 lebečních nervů, pět sbírá data z oblasti kolem úst. Jsou vybudovány tak, aby získaly nejcitlivější pocity - nejsložitější chutě, vůni, dotyk a teplotu. Takže líbání není jen líbání. Je to reklama toho, kdo jste, co chcete a co můžete dát.

Další vědci poznamenávají, že líbání je biologickým způsobem, jak zjistit, kdo je v přírodě nejvíce geneticky kompatibilní. "V okamžiku polibku existují pevné mechanismy, které posuzují zdraví, reprodukční stav a genetickou kompatibilitu," říká Gordon G. Gallup Jr., profesor evoluční psychologie na Státní univerzitě v New Yorku, který studuje reprodukci a biologii mezilidské přitažlivosti.

 

3. Líbání spaluje kalorie!

V závislosti na různých zprávách, od 2 do 6 kalorií za minutu. Není to jako běhání na běžeckém trenažéru, ale za hodinu líbání, můžete spálit hrstku M&M´s nebo půl sklenky vína.

 

4. Líbání udržuje obličejové svaly silné.

Jistě pevné břišní svaly nebo stehna bez celulitidy mohou být dříve na seznamu pro posilování, ale nepodceňujte trénink, který dostávají vaše ústa během schůzky. Vědci říkají, že při líbání používáme až 30 svalů.

 

5. Líbání vás přirozeně uvolňuje.

Vědecké zprávy říkají, že líbání zvyšuje hladinu oxytocinu, přirozeně uklidňující chemikálie těla a také zvyšuje endorfiny, chemické látky, při jejichž vyšší hladině se cítíte dobře. Vyměna slin také produkuje vyšší dávku dopaminu, což napomáhá pocitu romantické oddanosti.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek