8 každodenních návyků, které mohou poškodit Vaše zdraví

8 každodenních návyků, které mohou poškodit Vaše zdraví

Zbavit se škodlivých  návyků může být obtížné. Je dokonce ještě obtížnější upustit od těch, o kterých se obvykle domníváme, že jsou pro nás prospěšné a přitom mohou ve skutečnosti poškodit naše tělo.

Zabraňování kýchnutí
Když zavřeme ústa a zacpeme si nos ve snaze zabránit kýchnutí, výrazně se zvyšuje náš nitrolební tlak. Průtok krve do našeho mozku je narušen a naše krevní cévy a nervová tkáň jsou stlačeny. To může vést k bolestem hlavy, poškození cév a dokonce i k problémům se sluchem. Nikdy nezastavujte kýchání.

Používání parfému
K výrobě parfémů se často používají syntetické látky, protože vytvářejí silnější vůně a jsou levnější než přírodní oleje. Tyto látky mohou způsobit závratě, nevolnost a ospalost. Dráždí také oči, hrdlo a kůži. Lepší je vyměnit parfémy za éterické oleje nebo je aplikovat pouze v dobře větrané místnosti.

Používání smartphonu před spaním
Umělé světlo v noci potlačuje produkci hormonu melatoninu, který reguluje spánek a bdění. Nízká hladina melatoninu může mít za následek depresi, rakovinu, obezitu, srdeční choroby a křehký imunitní systém. To, že chodíte spát brzy, je rozumné pro zlepšení vašeho zdraví.

Skladování potravin v plastových nádobách
Mnoho plastových krabic obsahuje umělé chemické látky, jako je ftalát a bisfenol, které pomáhají udržet jejich flexibilitu. Pokud jsou potraviny v plastových krabicích dlouhodobě uchovávány, mohou tyto látky proniknout do jídla. Tyto látky mohou mít vliv na endokrinní systém.

Je mnohem lepší skladovat jídlo v nádobách vyrobených ze skla, nerezové oceli nebo keramického materiálu. Dbejte také na výše uvedené symboly, protože poskytují užitečné informace o tom, jak tyto nádoby používat.

Čištění zubů hned po jídle
Zubní lékaři již dávno doporučují, abyste si zuby čistili nejdříve 30 minut po jídle. Pokud je to možné, hodina je ještě lepší. Potraviny a nápoje - zejména ty, které jsou vysoce kyselé - mají vliv na sklovinu zubu i na vrstvu pod ním (dentin). Pohyb zubního kartáčku tlačí kyselinu hlouběji a blíže k dentinu. To může vést k extrémní citlivosti a poškození skloviny.

Časté používání antibakteriálního mýdla
Na povrchu naší pokožky žije velké množství užitečných bakterií, které hrají roli při ochraně našeho těla. Používáme-li antibakteriální mýdlo příliš často, skončíme sterilizací našich rukou, což zase vytváří příležitosti pro vstup škodlivých bakterií do našeho těla. Dermatologové doporučují používat antibakteriální mýdlo na řezné rány, škrábance a odřeniny. Nepoužívejte jej k mytí rukou více než dvakrát týdně.

Nošení těsných džín
Ačkoli mohou být módní, těsné džíny neustále stlačují kůži a nervová zakončení. To způsobuje neustálý pocit nepohodlí, který může vést k problémům s nervovým systémem. Jako by to nebylo dost špatné, snížené proudění vzduchu do nohou může způsobit svědění a mravenčení, a nakonec způsobit zmrzačení nohou.

Pití čerstvě vymačkaného džusu
Ne každý ví, že čerstvě vymačkaná ovocná šťáva je pro vás dobrá jen v malém množství. V případě určitých onemocnění mohou džusy vážně poškodit vaše tělo. Například hroznová šťáva se nedoporučuje těm, kteří mají nadváhu nebo mají cukrovku. Kromě toho jsou šťávy silnými alergeny. Měli byste být opatrní, pokud je dáváte dětem: poskytněte jim jen malé množství a pokud možno to konzultujte s lékařem.

zdroj: www.brightside.me

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek