Pět skvělých způsobů, jak přelstít váš mozek i tělo a být šťastnější

Pět skvělých způsobů, jak přelstít váš mozek i tělo a být šťastnější

Náš mozek může dělat opravdu úžasné věci. Mnoho jeho schopností zůstává tajemstvím, ale dnes vědci odhalují stále více tajemství jeho fungování a dokonce objevili způsoby, jak ho "podvádět". Tyto způsoby fungují tak dobře, že mohou být velmi užitečné v našem každodenním životě.

Hudba může posílit váš imunitní systém
Dřívější výzkumy ukázaly, že hudba snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. Ale nejvíce překvapující je, že hudba může dokonce léčit. Naše tělo je neoddělitelně spojeno s chemickými reakcemi v mozku. Například, když posloucháme naši oblíbenou hudbu, úroveň stresu se snižuje, a proto naše tělo produkuje více protilátek pro boj s nemocemi.

K rozveselení se stačí usmát
Je to otevřené tajemství, že výraz obličeje ovlivňuje naši náladu, ale nikoliv naopak. Když jdete na procházku cítíte se naprosto spokojeně, ale kvůli jasnému slunci musíte přimhouřit a zamračit se, pak se můžou Vaše pocity zhoršit. Pracuje to také opačně. Pokud nejste v dobré náladě, snažte se držet tužku zuby. Aktivujete tím svaly, které se normálně používají při úsměvu, a tím podvádíte váš mozek.

Můžete snižovat bolest pomocí dalekohledu
Vědci z Oxfordské university experimentálně dokázali, že smysl bolesti může být snížen, pokud se podíváte na zraněnou část těla obráceným dalekohledem. Velikost úrazu se zmenšuje, a proto váš mozek automaticky snižuje bolest.

Gestikulace pomáhá paměti
Psychologové z Manchesterské univerzity tvrdí, že aktivní gestikace pomáhá lépe si vzpomenout a reprodukovat informace. Často se gesto týká toho, o čem tato osoba momentálně mluví. Samozřejmě, tyto podobnosti jsou poměrně relativní, nicméně rozhodně to funguje.

Uši vnímají zvuk jinak
Mýtus o pravé a levé mozkové hemisféře byl odhalen už dávno. Tato teorie však vysvětluje, jak zvuky interpretujeme. Naše pravé ucho je lepší při přijímání zvuků z řeči, zatímco naše levé ucho je citlivější na zvuky hudby a hlasový tón. Proto otočte pravou stranu směrem k reproduktoru, abyste slyšeli řeč lépe a otočte levou stranu směrem ke zdroji zvuku a slyšte melodii.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek