Středa, 30 listopadu, 2022

Energetikům komplikuje déšť odstraňování poruch

Mohlo by Vás zajímat

Deštivé počasí za ostatní dny výrazně komplikuje západoslovenské distribuční (ZSD) opravy poruch při dodávkách elektřiny.

Jak uvedla pro agenturu SITA mluvčí ZSD Michaela Dobošová, v nejvíce zasažených lokalitách západního Slovenska je situace velmi náročná.

„Promočený terén a záplavy ztěžují pracovníkům přístup k poruchám, stejně je problematická i jejich samotná lokalizace. V lokalitách Šaľa a Bratislava byl vyhlášen i mimořádný stav. V Nitře spadlý sloup na silně vnikáním vlhkosti terénu způsobil velký výpadek, který se podařilo v náročném terénu odstranit, „dodala Dobošová.

Vážná situace vznikla podle energetiků v noci ze čtvrtka na pátek, kdy byly přerušeny dodávky elektrické energie do obce Želiezovce.

„Výpadek způsobil strom spadlý na vzdušné vedení vysokého napětí v zaplavené oblasti, což výrazně komplikovalo lokalizaci poruchy. V zaplavené oblasti se podařilo poruchu odstranit do 12 hodin. Celkově výpadek zasáhl více než 500 zákazníků, „doplnila Dobošová s tím, že technici západoslovenské distribuční jsou připraveni zasáhnout za každých okolností.

Kromě počasí situaci komplikuje pandemie. Západoslovenské energetici museli přijmout řadu opatření, jejichž cílem je ochránit zaměstnanců.

„I přes složité situaci, v níž se nacházíme, se našim technikům daří zajišťovat plynulou distribuci elektrické energie a případné poruchy jsou odstraňovány bez zdržení,“ uzavřela Dobošová.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -