Středa, 30 listopadu, 2022

I jiné VIRY nás mohou překvapit: Jak zabránit tomu žaludečnímu?

Mohlo by Vás zajímat

Virová gastroenteritida je infekce ve střevech, která může způsobit řadu nepříjemných příznaků.
Snížit riziko vzniku tohoto typu infekce pomáhá změna životního stylu plus z času na čas dieta. Říká se, že konzumace hroznů a pití hroznové šťávy má určité zdravotní výhody a pomáhá ochránit žaludek. Je to skutečně tak?

Máte žaludek jako na vodě? Nabízíme dietu na rozladěné trávení
Viry se dostanou do žaludku většinou prostřednictvím kontaminované potravy nebo vody či stykem s nakaženou osobou. Mezi nejčastější příznaky patří vodnatý průjem a zvracení. Můžete mít také bolesti břicha, bolesti hlavy, bolesti svalů, zimnici nebo mírnou horečku. I proto, že žaludek sám od sebe virus neví vyléčit, je důležité, abychom podnikli kroky, aby se onemocnění předešlo.

Antioxidanty jsou stále málo
Hrozny a hroznová šťáva dodává tělu mnoho důležitých živin, jako je vitamin C a draslík a může mít i určité ochranné výhody. Hroznová šťáva může snížit riziko vzniku krevních sraženin, pomáhá snížit hladinu LDL cholesterolu v krvi, pomáhá udržovat zdravý krevní tlak. Antioxidanty v hroznech a v hroznové šťávě mohou také pomoci snížit riziko srdečních onemocnění a aterosklerózy. Hrozny a hroznová šťáva však nejsou schopny zabránit žaludečním virem.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -