Středa, 30 listopadu, 2022

Rakousko uvolní na podporu elektromobilů 40 milionů eur

Mohlo by Vás zajímat

. Rakouská spolková vláda na příští rok uvolní 40 milionů eur na podporu elektromobilů. V letech 2019 a 2020 poskytla vláda spolu s automobilovými importéry podporu celkem 93 milionů eur a tyto prostředky jsou mezitím téměř vyčerpány.

Jak v neděli uvedla rakouská ministryně životního prostředí a mobility Leonore Gewesslerová, během koronakrízy se podpora na koupi jednoho elektromobilu zvýšila z 3000 eur na 5000 eur.

Ministerstvo dosud zaregistrovalo zhruba 11 800 žádostí o podporu na koupi elektromobilu, z toho 7300 v červenci po jejím zvýšení. Počet žádostí je zhruba stejným dílem rozdělen mezi soukromé osoby a firmy.

Podpora byla vyplacena přibližně pro 7800 osobních vozů, z čehož téměř 1100 tvořily plug-in hybridy a přes 1500 na elektrické motocykly a mopedy. Ministerstvo finančně podporuje kromě vozidel i koupi nákladních kol a budování nabíjecí infrastruktury.

„S dalšími 40 miliony eur na podporu elektrické mobility zvládneme v roce 2021 ekologickou změnu,“ cituje ministryni agentura APA. S pomocí finanční podpory se elektrická mobilita výrazně rozšiřuje.

V září bylo zaregistrováno 1946 nových elektrických osobních vozidel, což představuje zhruba 9% celkového počtu zaevidovaných aut v Rakousku.

Pro ministryni je doprava v Rakousku největším zdrojem obav z hlediska ochrany klimatu – dokud emise oxidu uhličitého v ostatních oblastech klesají, v dopravě meziročně opět stouply.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -