Středa, 30 listopadu, 2022

Tipy dovolenkových expertů: Nejprodávanější wellness hotely ve Vysokých Tatrách

Mohlo by Vás zajímat

Ceny oblíbených pobytů v našich velehorách mimo léta začínají na částce přibližně 50 eur.
Vysoké Tatry letos, zejména v důsledku koronakrízy, zažili obrovský nával. Pomohli jim i rekreační poukazy a během srpna tak dokonce překonali 40letý rekord návštěvnosti.

Za jeden den napočítali v Tatranském národním parku více než 30 tisíc návštěvníků, čímž byl vrchol statistiky z roku 1980 překonán o téměř 4000 z nich.

Velká část našince se rozhodla kvůli obavám z cestování za hranice pro dovolenou na Slovensku, kde jednoznačně dominovaly Vysoké Tatry, následované těmi Nízkými a Liptovem.

„Situace nejen v našich velehorách se koncem léta poměrně rychle uklidnila. Nadále jsou ale velkým lákadlem a jde o jednu z nejžádanějších lokalit Slovenska, „říká Miroslava Grajciarová, produktová manažerka Pelikána.

Právě ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán přinášíme čtyři tipy na nejoblíbenější wellness pobyty v srdci Vysokých Tater, jejichž ceny mimo léta začínají na necelých 50 eur za osobu na noc.

Historie hotelového klenotu Tater, Grandhotelu Starý Smokovec, sahá až do roku 1904, kdy byl tento první velký tatranský hotel postavený.

Od té doby ho navštívilo množství známých osobností, mezi nimi například československý prezident Eduard Beneš, britský premiér Harold Wilson či manžel britské královny princ Filip.

Starý Smokovec si také pamatuje množství filmových hvězd. Pozorní diváci ho mohli vidět ve více či méně známých titulech, ve kterých tvůrci proměnili jeho okouzlující prostory na skvělé záběry.

Jeho návštěvníci ocení i skvělou výchozí polohu k turistice či výletům, vždyť pozemní lanovka na Hrebienok se nachází přímo u slavném tatranském hotelu.

Pobyt v Grandhotelu Starý Smokovec si lze aktuálně rezervovat i za přibližně 90 eur na dvě noci spolu se snídaní formou bufetu a hotelovým wellness centrem v ceně.

Kvůli rostoucímu zájmu o odpočinkem na Slovensku během koronakrízy cestovní kancelář Pelikán spustila nový projekt s názvem #domolenky. Jde o cestovatelský magazín, který podobně jako její starší projekt #pelipecky, spojuje důležité a aktuální informace ze světa cestovního ruchu. Domolenky.sk se však nevěnují dění z leteckého byznysu a cestování za našimi hranicemi, ale spojují tipy na výlety, túry, pobyty v horách a u vody či zajímavosti z oblíbených míst u nás doma na Slovensku.

Další legendární hotel, který dotváří kolorit Tatranské Lomnice. Grandhotel Praha byl postaven v secesním stylu již v roce 1905 s původním názvem Hotel Palace. V roce 1919 mu prischol ten dnešní.

Právě Tatranská Lomnica patřila počátkem 20. století k nejzajímavějším místům slovenského venkova, kde se scházela evropská aristokracie. Grandhotel Praha je tak skvělou volbou pro rodinnou dovolenou či romantický pobyt ve dvou.

Dlouholetou tradici léčebných lázní si návštěvníci mohou užít v prvotřídním wellness centru, které nabízí i masáže a ošetření s tradičními tatranskými bylinkami. Jako jediné provozuje i venkovní bazén s úchvatným výhledem na naše velehory.

V zimě zase turistů láká z lyžovačky v jednom z našich nejnavštěvovanějších lyžařských středisek.

Pobyt v Grandhotelu Praha je možné aktuálně rezervovat od necelých 100 eur na dvě noci, a to v kompletně zrekonstruovaných pokojích spolu se snídaní a vstupem do wellness centra v ceně.

Hotel FIS, Štrbské pleso

Kousek od Štrbského plesa se nachází zase legenda tatranských sportovních akcí – tříhvězdičkový Hotel FIS. Atmosféru horského hotelu dotváří i zařízení a stylový wellness.

Zájemci v něm najdou tři druhy saun, vířivku a množství procedur. Aktivním turistům je k dispozici posilovna i sportovní hala, v níž si mohou zahrát volejbal, basketbal, mini fotbal či tenis.

Výhodou je opět výborná poloha. V létě se hosté Hotelu FIS vědí rychle přesunout k známým turistickým chodníkem a v zimě jsou takříkajíc na skok od lanovek a sjezdovek.

Během celého roku také nabízí kulečník a stolní tenis. Milovníky čtyřnohých přátel potěší i fakt, že jde vůbec o první hotel s označením dog friendly v celých Tatrách.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -