Středa, 30 listopadu, 2022

Invertorová svářečka a její hlavní výhody pro svařování

Mohlo by Vás zajímat

Víte, jaký druh svářeček je vhodný pro domácí i profesionální použití? Potřebujete něco svařit, ale zároveň máte málo prostoru v dílně? Investujte do nejoblíbenějšího typu svářeček. Seznámíme vás s jejich největšími benefity a vysvětlíme vám i význam invertorů, které jsou pro jejich provoz nezbytné.

Hlavní výhody invertorových svářeček

Invertorová svářečka je vlastně malá svářečka, kterou můžete využít jak v domácí dílně, tak i na stavbě či v montážní hale. Typickým znakem těchto svářeček je jejich:

  • nízká hmotnost,
  • malá spotřeba elektrické energie,
  • velká výkonost,
  • praktičnost,
  • nízká pořizovací cena,
  • dlouhá životnost.

K čemu slouží invertor

Název těchto svářeček je odvozen od svářecího invertoru, který je k jejich provozu nezbytný. Ten slouží k tomu, že běžné síťové napětí mění na střídavé vysokofrekvenční, které je vhodné ke sváření. Než si ale svařovací invertor koupíte, dobře si promyslete, jaký budete potřebovat maximální svařovací proud, jak dlouhou pracovní dobu od svářečky požadujete a jakou metodu svařování potřebujete. A nezapomeňte vzít v potaz ani dobu chlazení.

Dbejte na kvalitu a dobré reference

Než si invertorovou svářečku pořídíte, proveďte důkladný průzkum trhu a nechte si při výběru poradit a pomoci od odborníků. Rozhodně preferujte kvalitu a značky, které mají skvělou reputaci a chlubí se pozitivními referencemi od spokojených zákazníků. Přestože jsou jejich pořizovací ceny více než příznivé, nepodceňujte jejich výběr.

A závěrem nám dovolte, ať vám zmíníme i zásady bezpečnosti práce při svařování. Vždy noste ochranou svářecí kuklu, svářečské oblečení a také svářečské rukavice. Zranění, ke kterým by během procesu svařování mohlo dojít totiž existuje celá řada. Proto je rozumné jejich výskyt co nejvíce eliminovat a chránit si své zdraví.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -