Středa, 30 listopadu, 2022

V DRFG Davida Rusňáka zvládli covidové období nad očekávání dobře

Mohlo by Vás zajímat

Lidé ve skupině DRFG se řídí investiční filozofií založené na upřednostňování investic v oborech, kterým dobře rozumí, v lokalitách, které jsou kulturně i geograficky blízké společnosti, a v projektech, kde mohou získat významný rozhodovací podíl. Preferují investice do nemovitostí, telekomunikací, energetiky a finančních služeb.

„Uplynulý rok nebyl pro nikoho jednoduchý. Všichni jsme čelili mimo jiné i výzvám, které jsme znali spíše ze sci-fi filmů. Pevně věřím, že to nejhorší v tomto ohledu máme za sebou a že i tato velmi obtížná doba nás všechny posunula. Minimálně v uvědomění si řady důležitých věcí,“ bilancuje uplynulý rok David Rusňák.

Změna v organizaci skupiny přispěla k lepšímu

Lidé ve firmě loňský rok a celé covidové období zvládli velmi dobře, možná až nad očekávání dobře. Vynaložená energie se vyplatila. Navzdory mírnému poklesu tržeb výrazně rostla ziskovost, k čemuž mimo jiné přispěla rázná reorganizace skupiny.

Stěžejními aktivitami ve společnosti zůstávají nemovitosti, telekomunikace a finanční služby. DRFG ale objevuje i nové obory a příležitosti na trhu, například výrobu energie z obnovitelných zdrojů, ovšem tu ekonomicky zdravou, tedy bez dotací. V oblasti nemovitostí spravují převážně obchodní retailové plochy a sklady. Tato aktiva již převyšují 10 miliard korun.

DRFG vidí potenciál v developerských projektech

Investiční skupina pracuje na mnoha dalších akvizicích jak v České republice, tak v Polsku, kde jsou velmi aktivní a založili ve Varšavě pobočku DRFG Polska. Velkým posunem vpřed je aktivní účast na developerských projektech, především v oblasti logistiky, lehké výroby a v rezidenčním segmentu. Aktuální tržní hodnota těchto projektů je více než tři miliardy korun. Desítky dalších mají v různých fázích interního posuzování a schvalování.

Czech Home Capital nově spolupracuje s DRFG

Skupina hlásí nejnovější přírůstek – společnost Czech Home Capital, která vlastní a spravuje byty určené k dlouhodobému pronájmu. Aktuálně společnost drží 1600 bytových jednotek a dalších 8000 má pod správou. Při zohlednění v současné době aktuálních akvizic DFRG předpokládá v nejbližším období významný růst držených bytů.

„Velkou výzvou je pro nás německý trh, kde už máme několik úspěšných nákupů za sebou. Vstoupili jsme také do segmentu realitních služeb, které s touto naší činností velmi úzce souvisí. V nemovitostech jsme tedy aktivně přítomní v podstatě již ve všech hlavních segmentech. Tím jsme získali mimořádnou pozici na trhu,“ potvrzuje David Rusňák.

DRFG dokončila nejdelší a nejmodernější optickou sít na Slovensku

V telekomunikačním segmentu skupina nadále buduje pozici předního dodavatele služeb souvisejících s výstavbou a údržbou sítí a pracuje pro většinu předních operátorů nejen v Česku, ale také na Slovensku, v Německu a ve Švýcarsku. Soustředí se na maximální efektivitu ve všech entitách, které v Evropě mají. Úspěšně dokončili výstavbu nejdelší a nejmodernější optické páteřní sítě napříč celým Slovenskem a prvním zákazníkům již poskytují služby toho nejvyššího standardu. Telekomunikační infrastruktura je pro ně velkou výzvou. Vidí v ní mimořádnou příležitost – jak v její výstavbě, tak v začleňování již existující infrastruktury do portfolia společnosti.

CZECH FUND – nový fond skupiny zaměřený na developerské projekty

Nedílnou součástí společnosti jsou od jejího počátku finanční služby. Ty se snaží neustále zlepšovat, stejně tak zvyšují množství produktů, které poskytují. Objem sjednaných obchodů byl v loňském roce 15 miliard korun a letos překročí hranici 20 miliard. „Jsou to fantastická čísla navzdory všem vnějším okolnostem, které nás omezovaly. Nedávno jsme představili nový fond pod značkou CZECH FUND zaměřený na developerské projekty a určený kvalifikovaným investorům. Tím rozhodně nekončíme. Brzy přijdou další, neméně zajímavé produkty,“ říká s příslibem David Rusňák.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -