Středa, 30 listopadu, 2022

Jak zorganizovat stěhování, aby vás to stálo co nejméně sil?

Mohlo by Vás zajímat

Všechno pečlivě zabalit, roztřídit, abychom to později snadno našli, naplánovat časový harmonogram, abychom nenechali stěhovací firmu (využijeme-li její podmínky) čekat. To by nás ostatně stálo další peníze navíc. Poté všechno pěkně uklidit a v novém místě bydliště vybalit… a to zdaleka nemusí být všechno. Můžete se potýkat s takovými problémy, jako jsou různé rozbité předměty, rozlité čisticí prostředky, nedostatek obalového materiálu atd. Stěhování v Praze (a nejen v ní) zkrátka stojí značné psychické i fyzické síly, proto je třeba vše naplánovat dopředu.

Obalový materiál

Balit se můžete již s předstihem. Ještě předtím, než objednáte stěhovací firmu, můžete zabalit některé věci. Například sezónní oblečení a věci, které nepotřebujete. Zajistěte si k tomu dostatek přepravních materiálů: může jít o kartonové krabice, bedny, pytle, šňůrky, lepicí pásky a samozřejmě také nůžky. Každou krabici si popište a označte si krabice s křehkými věcmi, jako jsou například sklenice.

Pořadí balení

Jako první zabalte věci, které nepotřebujete ihned po nastěhování do nového domova. Například knihy, zimní oblečení (je-li léto), kuchyňské roboty, dekorace a podobně. Tyto předměty vyčkají na vybalení klidně i několik měsíců. Existují ale předměty, které budete potřebovat ihned po nastěhování. Může jít o různé kuchyňské nádoby, příbory, ale také potřeby na spaní a hygienu, čistící prostředky a podobně. Zde vám pomohou také popisy krabic.

Pozor na hmotnost krabic

Příliš těžké krabice vás mohou při stěhování naprosto odrovnat. Vyplatí se proto při balení myslet také na to, jakou hmotnost budou jednotlivé krabice mít. Pokud by krabice byla příliš těžká, hrozí protržení kartonu, a také to, že ji jen tak neunesete.

Neplacené volno

Také naši zákonodárci mysleli na to, že stěhování je náročná činnost. Abyste si na ni nemuseli brát dovolenou, můžete využít možnosti, kterou má každý, kdo mění místo svého bydliště. Touto možnosti je nárok na dva dny neplaceného volna v případě stěhování.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -