Středa, 30 listopadu, 2022

Když fotovoltaika, tak i tepelné čerpadlo. Lidé investují do snižování energií

Mohlo by Vás zajímat

Snížit energetickou náročnost rodinného domu a tím snížit účty za elektřinu. Plán, který plní nejeden Čech. Podle posledních průzkumů roste zájem o fotovoltaické systémy, na které lze stále získat nemalé dotace. Zmiňovaný zájem vzrostl ihned v okamžiku, kdy dodavatelé elektřiny začali rapidně zdražovat. Pořídit si vlastní zdroj energie se tak najednou jevil jako ten nejlepší nápad, který se mnozí rozhodli podpořit ještě koupí tepelného čerpadla. Společně totiž velkou měrou snižují energetickou náročnost rodinného domu.

Úsporná opatření, která oceníte mít po ruce po celý rok

Zatímco fotovoltaika stojí za výrobou vlastní solární energie, která může rapidně snížit účty za elektřinu, tepelné čerpadlo pomáhá uspořit po stránce vytápění a ohřevu vody. Jinými slovy obě úsporná opatření využijete po celý rok, tak proč si je nekoupit společně?

Odborníci se shodují na tom, že obě řešení se mohou dokonale doplňovat, což se pozitivním způsobem projeví na účtech za elektřinu. Správně nastavená regulace energií a správně nastavené využívání přebytků získané elektřiny může vést k tomu, že se bude voda ohřívat zadarmo po celý rok.

Na obě řešení lze získat dotaci

Také platí, že stejně jako na fotovoltaickou elektrárnu, tak i na tepelné čerpadlo lze získat nemalou dotaci. Stále ještě platí, že lidé mohou podávat žádosti o finanční příspěvek z programu Nová zelená úsporám, který na zmiňovanou dvojici uvolňuje sumu rovnající se až dvou set tisícům korun.

Zmiňovaná částka se odvíjí od toho, jak velká bude pořizovací cena úsporných opatření. I když existují stropní částky, platí také, že lze získat maximálně padesát procent způsobilých nákladů. V každém případě se může jednat až o 150 tisíc korun, a to pouze na fotovoltaickou elektrárnu.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -