Středa, 30 listopadu, 2022

Podle čeho vybrat svářečku?

Mohlo by Vás zajímat

Pokud si chcete pořídit svářečku, musíte si nejprve uvědomit, co budete nejčastěji svářet, a zda bude zapotřebí svářečku přenášet, nebo si vystačíte se svářením v dílně. Pomoct může i svářečský kurz, který usnadní rozhodování. Kromě toho ale existuje celá spousta dalších parametrů, které je zapotřebí vzít při výběru svářečky v úvahu. Na co byste při jejím výběru měli myslet?

Cena

Cena by neměla být základním kritériem při výběru svářečky, nicméně zřejmě budete omezeni určitým rozpočtem, do kterého se musíte vlézt. Dbejte na to, ať má svářečky všechny funkce, které potřebujete. Pokud se navíc ve vaší cenové relaci najde něco navíc, je to jen vítaný bonus.

Rozměry a hmotnost

Zejména v omezených prostorách bude zapotřebí dát si pozor také na to, jak je svářečka veliká. Pro lepší manipulaci jsou samozřejmě lepší svářečky menší, které méně váží. Pokud v dílně máte dostatek místa, pak vás tyto parametry zajímat až tolik nebudou. Nyní je ale třeba zvážit také skutečnost, jestli budete svářečku často převážet (například na montáže). V takovém případě se opět bude hodit menší a lehčí svářečka.

Funkce svářečky

Kromě základních funkcí může vaše svářečka oplývat ještě dalšími funkcemi, které jsou navíc. Některé z nich pro vás ale mohou být zbytečné, takže popřemýšlejte, jestli stojí za to si za ně připlatit. Některé funkce mohou znamenat také vyšší hmotnost svářečky.

Možnost servisu

Při koupi se vám vyplatí také myslet dopředu. Co se stane, až se svářečka pokazí po záruční době? Pokud nabízí prodejce možnost servisu, je to veliký plus. Vyplatí se tedy nakupovat nejen co nejlevněji, ale také od renomovaného prodejce, který vám pomůže také s poprodejním servisem. Pokud navíc nabízí možnost vyzkoušení svářečky před koupí, je to další výhoda.

Vzhled svářečky

Ani toto kritérium by nemělo být stěžejní. Zaměřte se zejména na ergonomické vlastnosti svářečky. Pokud budete vybírat ze dvou stejně kvalitních svářeček, může se také kritérium vzhledu stát bodem, podle kterého budete vybírat.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -