Středa, 30 listopadu, 2022

5 věcí, které při svařování nesmíte postrádat

Mohlo by Vás zajímat

Ať již svařujete jako profesionál, nebo se věnujete svařování pouze jako své hobby činnosti, existují základní potřeby, bez kterých se neobejdete. Kvalitní vybavení je to, co určuje výsledek vaší práce. Co tedy nezapomenout? 

Kvalitní svářečka je základ

Dávno už jistě víte, že svářečka se nevybírá podle ceny nebo podle krásy. Jsou to především hodnoty zatěžovatele, které určují, jak se vám s přístrojem bude pracovat. Kvalitní svářečka by měla splňovat všechny vaše požadavky. Pokud si nejste jisti, jak by měla vypadat, nebojte se oslovit kvalitního prodejce.

Elektrody značek, které mají skvělé výsledky

Rozhodně se nevyplatí shánět elektrody někde na pochybných bazarech nebo serverech. Vždyť právě svářecí elektrodou vše začíná i končí. Nezapomeňte, že by měla být skutečně z materiálů, které výrobce na obalu uvádí. Při koupi elektrod od prověřených značek nemůžete šlápnout vedle.

Kuklu máte připravenou?

Svářecí kukla chrání váš zrak před poškozením. Společně s elektrodami a svářečkou se tak jedná o trojlístek, se kterým byste měli být naprosto spokojeni, bez kompromisů. Kvalitní kukla může mít také příslušenství v podobě výdechového ventilu.

Ochranné rukavice

Myslíte si, že vám se nic stát nemůže? Kdo již někdy svařoval a stala se mu nepředvídatelná situace, ví, o čem se hovoří. Na náhody se v životě nehraje. Štěstí přeje připraveným. Bez dobrých rukavic ani ránu!

Ochranný oděv

Nezapomínejte na to, že pracujete s rozžhaveným materiálem. Rozhodně si nepřejete zažít cokoliv, co by vám mělo ohrozit zdraví, nebo vám dokonce sebrat vaši radost ze svařování. Chraňte se ochranným oděvem a buďte připraveni i na to, co nejméně očekáváte.

Základy bezpečnosti práce jsou pro svařování nezbytné. Proto ještě ke zmíněné pětici přidáváme jednu věc, kterou bychom měli mít všichni – svářečský kurz. Právě v něm se dozvíte, jak pracovat dobře a bezpečně.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -