Středa, 30 listopadu, 2022

Čekáte miminko v zimě? Seznam věcí a výbavička, co budete potřebovat

Mohlo by Vás zajímat

Pokud jste těhotná a čekáte miminko uprostřed zimy, pak jistě přemýšlíte, co bude váš drobeček potřebovat – jaké oblečení na cestu z porodnice a jaké různé vychytávky se hodí. Dnes vám tedy poradíme ..

SEZNAM VĚCÍ do porodnice V ZIMĚ
Pro zimní miminko si do porodnice připravte následující oblečení:

  • tenkou bavlněnou čepičku, kterou využijete často iv porodnici, kde bývá poměrně chladno a průvan
  • na to hrubší čepičku, kterou obléknete miminku na cestu z porodnice
  • body s dlouhým rukávem nebo košilku a svetřík
  • dupačky nebo polodupačky
  • přibalte si také 1-2 páry teplých ponožek pro miminko
  • hodí se také nějaká zavinovačka a teplejší deka, kterou často využijete již v porodnici

Na cestu z porodnice potřebujete ještě:

  • zimní overal / kombinéza pro miminko
  • fusak
  • teplá zavinovačka
  • rukavičky (často jsou součástí overalu)

RADY A TIPY MIMO porodnice
Kromě těchto věcí, které byste měli mít po ruce už při narození miminka, tedy vzít si je s sebou do porodnice, je celá řada dalších věcí, které pro zimní miminko oceníte.

SPANÍ
Na spinkání mnozí rodiče používají spací pytle. Ty se dělí na zimní a letní typy, takže pro zimní miminko volte hrubší zimní alternativu. Pozor však, abyste miminko nepřehřály.

Pokud je v místnosti na spaní příliš teplo, miminko nepotřebuje být velmi zachumlané. Doporučená teplota v místnosti na spaní je kolem 16-18 ° C.

Rovněž se hodí pár teplejších pyžamek, ideální jsou pyžámka v podobě overalu, protože se nevytahují a nehrozí holý zádíčka, bříško či nožičky.

Pokud vaše miminko spí v postýlce, na zimní období se hodí flanelové plachty, které jsou hřejivější než klasické.

Pro nejmenší miminka (cca do 1 roku) se nedoporučují používat žádné přikrývky kvůli riziku udušení. Miminko by mělo spinkat v pyžamku a spacáku nebo existují i ​​speciální zavinovačky, do kterých miminko krásně závin (takzvané ulitky a podobně), případně poslouží i klasická zavinovačka.

KOČÁREK
Kočárek si také třeba upravit na zimní procházky. Zespodu by měla být teplá vložka, aby bylo miminko ochráněny před chladem.

Ideální například flísová nebo vlněnou podložka, respektive často stačí pod miminko prostřít na více vrstev složenou deku. I samotný fusak poskytne obvykle dost tepla pro zádíčka miminka.

Před případným větrem, sněhem či deštěm vašeho drobečka chraňte vhodným návlekem na kočárek (bývají součástí kočárku) a po ruce třeba mít i pláštěnku na kočárek.

Tip: Maminky ocení v zimě při kočíkovaní namísto rukavic i teplé návleky, které se upínají na ručku kočárku a maminka si do nich jen vsune ruce. Ty jsou pak stále příjemně v teple.

KOSMETIKA
Citlivá pokožka miminka si zaslouží ochranu před nepřízní počasí, mrazem či větrem. Na trhu jsou různé krémy proti chladu určené přímo pro tento účel.

Vybírejte takové, které mají co nejjemnější složení bez parfémů či alkoholu a jiných dráždivých látek. Dobrou volbou mohou být i výrobky z přírodní kosmetiky.

TIP NA ZÁVĚR
I když se zdá, že zimní miminko třeba co nejvíce babušiť, není to zcela tak. Přehřátí je totiž velmi nebezpečné pro malého človíčka, proto třeba děťátko oblékat rozumně.

Ideální je oblékat děťátku více vrstev oblečení, tedy oblékat systémem „cibule“. Při přechodech z vnějšího mrazivého počasí do teplých vytápěných místností tak miminku snadněji přizpůsobíte oblečení na danou teplotu.

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -