Středa, 30 listopadu, 2022

Výroba plastů aneb kde využít desky s povrchovou úpravou?

Mohlo by Vás zajímat

Plastové polotovary mají celou řadu výhod, jichž je plně využíváno hned v několika odvětvích národního hospodářství. Předně je jejich výroba relativně levná vzhledem k širokým možnostem použití plastových desek i tyčí. Z nich se totiž mohou vyrobit nejenom dětské hračky, ale také automobilové součástky, dekorativní předměty nebo dokonce lékařské vybavení. Výroba plastů probíhá v renomované společnosti s dlouhou tradicí, u níž máte jistotu prvotřídní kvality.

Z čeho jsou desky vyrobeny?

Výroba plastů za účelem vytvoření prvotřídních plastových desek probíhá hlavně z PVC, tedy polyvinylchloridu. Tento materiál se řadí na pozici třetího nejpoužívanějšího plastu na světě a poprvé byl syntetizován již v roce 1935. Za jeho masivním rozšířením nepochybně stojí relativně snadná, a tedy i poměrně levná výroba základního vinylchloridu. Na základě speciální polymerace pak vzniká PVC, které se pyšní velmi dobrou zpracovatelností a značnou chemickou i biologickou netečností, což se využívá hlavně ve zdravotních a potravinářských provozech.

Jakými disponují vlastnostmi?

Plastové desky se speciální dekorativní úpravou však primárně nejsou určeny do potravinářských provozů nebo do nemocnic. Tyto polotovary jsou vyráběny za účelem další výroby dveřních panelů s dekorem nebo okenních rámů. Tomu je speciálně uzpůsoben kašírovaný povrch s akrylovou vrstvou, která je vysoce odolná vůči UV záření. Díky chemickým vlastnostem PVC lze desky snadno svařovat a lepit, díky čemuž z nich lze vytvořit větší plochy při zachování kvality.

Jaké dekorativní úpravy jsou k dispozici?

Všem vám je asi jasné, že plastové desky s dekorativním povrchem nemohou být k dispozici pouze v jedné variantě. Tomuto předpokladu odpovídá i nabídka specializované společnosti, kdy jsou polotovary dostupné převážně v dekorech imitace dřeva. Vybírat tak můžete z odstínů mahagon, zlatý dub, ořech nebo dub. Samozřejmostí je i bílý odstín, který je podle mnohých vůbec tou nejkrásnější barvou.

Potřebujete-li kvalitní plastové desky na výrobu dveřních panelů v různých dekorativních provedeních, neváhejte se obrátit na renomovanou společnost. Určitě nebudete zklamaní. 

- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -